Yurtdışına Açılan Öğrencilerimiz

yurtdisina-acilan-ogrencilerimizYurtdışına Açılan Öğrencilerimiz ürünleri, öğrencilere en hızlı şekilde uluslararasılaşma sürecini yaşayacakları fırsatları sunmaktadır.

Yurtdışına Açılan Öğrencilerimiz ürünlerinin uygulaması için çoğunlukla üniversiteler başta olmak üzere, önemli bilimsel kuruluşlar, dünyaca ünlü markaların üretim merkezleri ve araştırma enstitüleri gibi kuruluşlarla işbirliği yapılmaktadır. Dolayısıyla pek çoğu akademik içeriğe de sahip olan bu etkinlikler sayesinde öğrenciler, ileride CVlerinde yer alacak çok önemli akademik kazanımlar elde etmektedir.

Yurtdışına Açılan Öğrencilerimiz ürünleri, öğrencilerin aynı zamanda yaşarken keyif alacağı sosyal etkinlikler ve dünyanın pek çok ülkesinden yaşıtları ile birarada olabileceği uluslararası etkinliklerdir.

Öğrenciler, Yurtdışına Açılan Öğrenciler etkinliklerine bireysel veya grup halinde katılabilmektedir. Etkinliklere katılan öğrenciler, etkinlik sonunda işbirliği yapılan akademik kuruluş tarafından sertifikalandırılmaktadır.  
Yurtdışına Açılan Öğrencilerimiz başlığı altındaki etkinlikler, aşağıdaki başlıklar halinde özetlenebilir:     
1) Uluslararası Münazara Çalışmaları          
2) MUN - Model United Nations Çalışmaları
3) Junior Achievement Programları
4) Yurtdışı Okullar ile Öğrenci Değişim Programları
5) Uluslararası Yarışmalara Katılım
6) Akademik ve Kültürel Yurtdışı Programlar
7) Yurtdışı Üniversitelerde Misafir Öğrencilik
8) Uluslararası Gönüllü Öğrenci Çalışmaları 
9) Yurtdışında Tematik Yaz ve Kış Okulları 

Öğrencilerin bu etkinliklere katılabilmeleri için katılımcı öğrenci kriterlerinin belirlenmesi, ilgili kuruluşlara öğrenciler adına başvuru yapılması, kayıt ve kabul işlemleri, öğrenci ve velilere yönelik ön bilgilendirme toplantıları, ilgili kuruluşlar tarafından tavsiye edilen konaklama ve diğer seyahat organizasyonları gibi tüm aşamalar, Eğitimde Yurtdışı Açılım tarafından yerine getirilmektedir.
Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.