Öğrenciler İçin Yurtdışında Eğitim

ogrenciler-icin-yurtdisinda-egitimÖğrenciler İçin Yurtdışında Eğitim tercihi, kendileri ve aileleri tarafından gelecekleri adına alınmış belki de en önemli karardır.

Yurtdışında gerek lise gerek üniversite eğitimi, akademik bir kazanım olmaktan öte öncelikle öğrencinin kişisel gelişimini uluslararası standartlarda sağlayan bir süreçtir.

Eğitimde Yurtdışı Açılım, özellikle yurtdışında üniversite eğitimi sonrasında öğrencilerin sosyal ve akademik açıdan farklılaşması ve hayatları boyunca yaşıtlarını aşacak şekilde kişisel rekabet açısından güçlenmelerini amaçlamaktadır.

Oldukça detaylı gelişen Öğrenciler İçin Yurtdışında Eğitim süreci, liseden başlayarak öğrencilerin  alan seçiminin, ülke tercihlerinin ve üniversite kararlarının Eğitimde Yurtdışı Açılım tarafından şekillendirilmesi ile başlamaktadır. Ayrıca Eğitimde Yurtdışı Açılım tarafından öğrencinin kabul şansını artıracak hazırlık programlarının tavsiye edilmesi ve daha önemlisi geleceğin meslekleri konusunda danışmanlık desteği söz konusudur.

Bu çerçevede Öğrenciler İçin Yurtdışında Eğitim içeriğinde aşağıdaki ürünler yer almaktadır :

1) Yurtdışında Lise Eğitimi
2) Yurtdışında Üniversite Eğitimi
3) Hedef : Dünyanın ilk 50 Üniversitesi Projesi
4) Yurtdışında Eğitim için Destek Programları
5) Dünyanın Seçkin Üniversitelerine Kampüs Gezileri
6) Okulumuzda Yurtdışı Üniversite Fuarı

Eğitimde Yurtdışı Açılım, yukarıda belirtilen danışmanlık desteğinin yanısıra öğrenci başvuru dosyasının hazırlanması, tercih edilen lise veya üniversitelere başvuru yapılması, öğrencilerin konaklama ortamının önceden hazırlanması gibi konularda danışmanlık desteği vermektedir.
Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.