Kurumsal Uluslararasılaşma - Okullar için Üyelik Sistemi

Okullar_icin_Uyelik_Sistemi_752_pxl

Kurumsal Uluslararasılaşma, Eğitimde Yurtdışı Açılım tarafından K12 okullarına kurumsal olarak sağlanan ve okulların yönetim ve eğitim kadrolarının bütününe  ve öğrencilerine yönelik sunulan "Uluslararasılaşma" hizmetleridir.

Kurumsal Uluslararasılaşma ürünleri, gerek okullar ve yöneticilerinin direkt olarak gerekse öğrenciler ve öğretmenlerin okullar vasıtası ile uluslararası müfredatlar, sınavlar, projeler, eğitimler ve organizasyonlara katılım imkanının sağlandığı uluslararası uygulamalardır.

Eğitimde Yurtdışı Açılım, Kurumsal Uluslararasılaşma etkinliklerini ve çalışmalarını 2012-2013 öğretim yılından itibaren "Okullar için Üyelik  Sistemi" kapsamında sunmaya başlamıştır. Bünyesinde uluslararasılaşma çalışmaları başlatmak isteyen okullar, "Okullar için Üyelik Sistemi"ne dahil olmakta ve böylece kendileri ve öğrencileri için uluslararası akademik, sosyal ve kültürel çalışmaları ve projeleri kolaylıkla uygulayabilmektedir.

"Okullar için Üyelik Sistemi"nin en önemli özelliği, her okulun kendi vizyonu, uluslararası hedefleri, altyapısı ve öğrenci profiline göre tercih yapabileceği "üç farklı üyelik seçeneği" sunmasıdır. Buna göre, içeriklerinin bazıları ortak, bazıları ise farklı olan Üç Yıldız Üyelik, Dört Yıldız Üyelik ve Beş Yıldız Üyelik kategorileri arasından isteklerine göre tercih yapabilen okullar, kendileri ve öğrencileri için en uygun seçeneği yine kendileri belirleyebilmektedir. Böylece yurtdışı kardeş okul projelerinden MUN Kulübü etkinliklerine, uluslararası öğrenci yarışmalarına katılımdan uluslararası müfredat uygulamalarına kadar bir çok uluslararası uygulamaya dahil olabilmekte ve öğrencilerini yönlendirebilmektedir.

"Okullar için Üyelik Sistemi" seçenekleri, içerikleri ve ücretlendirmesi gibi detaylar için aşağıdaki OKULLAR İÇİN ÜYELİK SİSTEMİ pdf dosyasını (1,50 Mb) indirebilirsiniz.


İndir / Download:
Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.