Uluslararası Münazara Çalışmaları

uluslararasi-munazara-calismalariUluslararası Münazara Çalışmaları, İlköğretim İkinci Kademe ve Lise öğrencilerinin yurtdışında İngilizce olarak gerçekleşen münazara turnuvalarına hazırlanması ve katılması sürecini içermektedir.

Uluslararası Münazara Çalışmalarına Bireysel katılım için, öncelikle okul bünyesinde varsa Münazara Kulübü’nün uluslararası münazara çalışmalarına katılmış ve deneyim elde etmiş olmak gerekir.

Eğer okul bünyesinde Münazara Kulübü yoksa, münazara konusunda uluslararası deneyim kazanmak için az deneyimli veya deneyimsiz öğrencilerin yer aldığı uluslararası münazara eğitim konferanslarına veya turnuvalarına izleyici olarak katılmak mümkündür.

Böylece öğrenci, dünyadaki diğer yaşıtları gibi, uluslararası münazara turnuvalarına tek başına veya arkadaşları ile birlikte katılabilecek düzeye gelmiş olur.

Sonraki aşamada ise kendini geliştirmesi gereken İngilizce münazara alıştırmaları, güncel kültürel, politik ve sosyal konularda araştırma, uluslararası turnuvaların izlenmesi ve başvuru işlemleri sonrası münazaralara katılım süreci gelmektedir. Bireysel olarak katılmak isteyen öğrenciler için uluslararası münazaralara katılım organizasyonu, başından sonuna kadar Eğitimde Yurtdışı Açılım tarafından  gerçekleştirilmektedir.   

mockdebate_7235b      student_speaks_in_debate_web                                                    

Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.