Akademik ve Kültürel Yurtdışı Programlar

akademik-kulturel-yurtdisi-programlariAkademik ve Kültürel Yurtdışı Programlar, öğrencilerin bir yandan uluslararası kültürü yerinde yaşayarak öğrendikleri bir yandan akademik kazanımlar elde ettikleri benzersiz etkinliklerdir.

Londra’da Phantom of The Opera veya The Lion King; New York Broadway’de  Chicago  Müzikali öğrencilerin dünyaca ünlü sanatsal etkinlikleri yerinde yaşamalarını sağlamaktadır.

Bir yandan Cape Canaveral’daki NASA merkezinde uzay mekiği simülatörlerini kullanma tecrübesini yaşayan öğrenciler, aynı programda Bahama takım adalarını dev cruise gemileri ile gezebilmektedir.

San Remo’da düzenlenen tiyatro festivaline katılan öğrenciler,  festivale Nice üzerinden giderek bir yandan bu iki şehri gezerken diğer yandan dünyanın dört bir tarafından gelen yaşıtları ile sosyal ve kültürel olarak kaynaşma imkanına sahip olmaktadır.

Diğer yandan tüm bu kültürel etkinlikler sırasında üniversiteler ve akademik kuruluşlarla ortak yapılan planlama sonucu, öğrencilerin çeşitli akademik programlara katılarak sertifika sahibi olması da sağlanmaktadır.

Örneğin Almanya’da bir yandan dünyaca meşhur Europark ve matematik müzesi Mathematikum gezisine katılan öğrenciler, diğer yandan Darmstadt üniversitesindeki bilimsel programlara katılarak akademik bilgilerini pekiştirmektedir.

Ya da Chicago’da dünyaca ünlü gözlemevi Yerkes Observatory ziyareti sonrası Chicago University bünyesindeki Oriental Institute’da Eski Mısır uygarlığından kalan eserleri inceleyebilirler. 

Akademik ve Kültürel Yurtdışı Programlara katılım için sosyal ve kültürel organizasyonlar, üniversiteler ile bilimsel program hazırlıkları, gerekli resmi izin ve rezervasyonlar, vize ve diğer seyahat düzenlemeleri gibi lojistik altyapının tamamı Eğitimde Yurtdışı Açılım tarafından gerçekleştirilmektedir.
Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.