IBO - International Baccalaureate

IBO-INTERNATIONAL-BACCALAURATE1968 yılında kurulan IBO - International Baccalaureate Organization, dünyada saygın üniversiteler, akademik çevreler ve iş dünyası tarafından en fazla kabul gören ve tanınan uluslararası akreditasyon  kuruluşudur.

Öğrencilerin araştırmacı, sosyal sorumluluk anlayışları yüksek ve analitik düşünebilen bireyler olmasını amaçlayan IBO akreditasyonu ve programları dünyada 141 ülkede 3.255 okul, Türkiye’de ise 30 okul tarafından  uygulanmaktadır.

İlköğretim birinci kademede PYP (Primary Years Program) ikinci kademede MYP (Middle Years Program) Lise düzeyinde ise DP (Diploma Program) olarak çeşitlendirilmiş olan IB müfredatı, bir dizi akreditasyon standardının oluşması sonrası bu programların uygulanmasına onay vermektedir.

Eğitimde Yurtdışı Açılım, IB müfredatının uygulamasına ve akreditasyonuna yönelik olarak başta IB felsefesi hakkında okul yönetiminin kurumsal IB algılamasını detaylandırmak, IB Koordinatörlüğünün oluşturulması, okul yönetimine ve IB Koordinatörlüğüne destek şeklinde kurumsal danışmanlık hizmeti vermektedir.
Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.