Avrupa Birliği Projeleri

avrupa-birligi-projeleriAvrupa Birliği Projeleri, Avrupa Birliği resmi üye adayı olarak Türkiye’nin üye veya aday ülkeler ile okullar arası geliştirdiği ve giderlerinin Avrupa Birliği tarafından fonlandığı ortak kültürel ve akademik projelerdir. Avrupa Birliği Projeleri, Türkiye’de Ulusal Ajans tarafından desteklenmektedir.

Okullar, Avrupa Birliği Projelerine Avrupa Birliği üyesi veya üye adayı bir ülkenin okulu ile ortak olarak girebilirler. Proje deneyimi olan okullar, bir sonraki aşamada Proje Koordinatörü Okul olarak projelerde yer alabilirler.

Avrupa Birliği Projelerinin tasarımı ortalama üç - dört ay gibi bir süre almaktadır. Ayrıca proje, Ulusal  Ajansa yılın belirli dönemlerinde sunulabildiğinden, projeler için zamanlama oldukça önemlidir.

Eğitimde Yurtdışı Açılım, okullar için Avrupa Birliğü genelinde okul araştırması, proje tasarımı, okullar ile karşılıklı ziyaretler ve projenin geliştirilmesi, projenin Ulusal Ajans’a sunumu, bütçelendirme, proje onayı ve proje uygulamaları ile birlikte yönetimi aşamalarında danışmanlık desteği vermektedir.
Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.