Hedef : Dünyanın En İyi Üniversiteleri

dunyanin-ilk-50-universitesiHedef : Dünyanın En İyi Üniversiteleri Projesi, akademik potansiyeli yüksek ve ekonomik imkanları uygun öğrencilerin üç - dört yıllık özel hazırlık sonrası dünyanın en iyi üniversitelerine girmesi projesidir.


Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında Amerika’da ilk 8 üniversitenin oluşturduğu “Ivy Leaque” üyeleri Harvard, Yale, Columbia, Dartmouth, Princeton, Brown, Cornell, ve UPenn'in yanısıra UC Berkeley, UCLA, University of Michigan, University of Chicago, USC, University of Miami, Georgetown, George Washington University ve Georgia Tech gibi okullar yer almaktadır. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında İngiltere’de ise G5 olarak adlandırılan grubun üyelerinden Oxford, Cambridge, London School of Economics, Imperial College ve UCL'in yanısıra Loughborough, Warwick, Durham gibi üniversiteler bulunmaktadır.

Eğitimde Yurtdışı Açılım, okullar tarafından belirlenen öğrencilere yönelik olarak Dünyanın En İyi Üniversitelerine girebilmeleri için “üç - dört yıllık” özel bir College Counselling - Üniversite Koçluğu imkanı sağlamaktadır. Dolayısıyla Hedef : Dünyanın En İyi Üniversiteleri Projesinde yer alacak öğrencilerin akademik başarı potansiyeli ve ekonomik imkanları dışında Lise Hazırlık,9. veya 10. sınıf öğrencileri olmaları, öğrenci için gerekli akademik hazırlıkların zamanında yapılabilmesi açısından oldukça önemlidir.

 

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linklerden Yurtdışında Üniversite Eğitimi" (3,13 Mb) ve UC Berkeley (1 Mb) pdf dosyalarını indirebilirsiniz.

İndir / Download:
Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.