Uluslararası Gönüllü Öğrenci Çalışmaları

yurtdisi-universite-gonullu-ogrencilikUluslararası Gönüllü Öğrenci Çalışmaları, ağırlıklı olarak Lise öğrencilerinin katılım gösterdiği ve dünyanın bir çok ülkesinde gerçekleşebilen kısa süreli sosyal etkinliklerdir.

Bireysel veya grup olarak katılma imkanı olan Uluslararası Gönüllü Öğrenci Çalışmaları, genellikle Kuzey Afrika gibi sosyoekonomik profili düşük bölgelerde gerçekleştirilmektedir.

Bu etkinlik kapsamında öğrenciler, dil eğitimi, kısa süreli yaşlı veya hasta bakımı, el sanatları eğitimi, tamir ve boya işleri, ekolojik temizlik, yetimhane ziyaretleri gibi çalışmalara katılmaktadır.

Kimi zaman uuslararası organizatör kuruluşlar tarafından öğrencinin ödediği belirli bir ücret karşılığı katılabildiği etkinliklerde, ilgili kuruluşlar konaklama, yemek ve diğer ihtiyaçları karşılamaktadır.

Eğitimde Yurrtdışı Açılım, özellikle kişisel özgeçmişte yurtdışı üniversiteler açısından dikkat çekici bu çalışmalar için ilgili kuruluşlar ile bağlantıya geçilmesi, gerekli organizasyon ve diğer lojistik hizmetlerin sağlanması şeklinde danışmanlık hizmeti vermektedir.
Telif Hakkı © 2011 Eğitimde Yurtdışı Açılım. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede yer alan bilgi ve materyaller izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.